„Ale dziecko! Ale mama!” – relacja z warsztatów 9 sierpnia

Ale się działo!
Warsztaty „Ale dziecko! Ale mama!” tym razem znów rozpoczęły się zabawami z kolorową chustą – dzieci były zachwycone jej wielobarwnością oraz zwiewnością. Po krótkiej zabawie w falowanie, na chuście pojawiły się myszki szukające swojej dziurki, czyli miękkie piłeczki. Było mnóstwo śmiechu, kiedy próbowaliśmy pomóc im znaleźć cel. Trzeba było słyszeć te okrzyki szczęścia po każdym kolejnym sukcesie i jęki zawodu, kiedy się nie udawało. Emocji było dużo.

Następnie wszystkie dzieci zajęły sobie wygodne miejsca na podłodze i razem ze swoimi mamami poznawały zwierzątka oraz ich miejsca zamieszkania, a potem próbowały je do siebie dopasować.

Po chwili skupienia, nadszedłczas na tańce. Było boogie-woogie, przy którym uczyliśmy się odróżniać prawe i lewe ręce oraz noga, nieśmiertelne już chyba maszerowanie w kręgu, a na koniec spróbowaliśmy ustawić się w pociąg i pojechać do dobrej zabawy!

Później było puszczanie baniek mydlanych, po którym nastąpiła największa niespodzianka tego dnia, czyli pieczątki.

Ale kolorowe warsztaty!

Dzieci wraz z mamami usiadły na podłodze zabezpieczonej folią, a tam czekały na nie gąbkowe pieczątki i kolorowe farby. Pieczątki miały kształty prostokątów, kwadratów, trójkątów, trapezów… powstawały zatem domki, płotki, było nawet drzewno owocowe. Jak widać na zdjęciach w galerii – opieczętowane zostały nie tylko kartki, ale także ręce, nogi, ubrania i mamusie. Niech moc odplamiacza będzie z nami! 😉

Po kolorowych farbach, przyszedłczas na kolorowe kartki, na których dzieci wycinały ażurkowe wzorki za pomocą ozdobnych dziurkaczy. W ramach odpoczynku przypinaliśmy kolorowe klamerki według odpowiednich schematów i liczyliśmy do czterech. A później jeszcze w ruch poszły temperówki do kredek i nożyczki.

Walczyliśmy z duchotą, niskim ciśnieniem i niewyspaniem, a mimo to, zrobiliśmy tak dużo różnych rzeczy. Sama jestem pod wrażeniem ich ilości!

Dziękuję wszystkim mamom i dzieciom za zaangażowanie i zapraszam ponownie za tydzień.
Do zobaczenia! 🙂